امروز پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ مصادف با Thursday 20 September 2018
منو اصلی
31 بار
0 دیدگاه
ذخیره کن
ارسال کن
کپی کن
بزرگ
  
کوچک

چرا دستور آتش‌زدن کالای قاچاق روی زمین ماند؟ به‌غلط در گوش مردم فرو کردند که کالای ایرانی کیفیت ندارد+فیلم

چرا دستور آتش‌زدن کالای قاچاق روی زمین ماند؟ به‌غلط در گوش مردم فرو کردند که کالای ایرانی کیفیت ندارد+فیلم

چرا دستور آتش‌زدن کالای قاچاق روی زمین ماند؟ به‌غلط در گوش مردم فرو کردند که کالای ایرانی کیفیت ندارد+فیلم

چرا دستور آتش‌زدن کالای قاچاق روی زمین ماند؟ به‌غلط در گوش مردم فرو کردند که کالای ایرانی کیفیت ندارد+فیلم

چرا دستور آتش‌زدن کالای قاچاق روی زمین ماند؟ به‌غلط در گوش مردم فرو کردند که کالای ایرانی کیفیت ندارد+فیلم
چرا دستور آتش‌زدن کالای قاچاق روی زمین ماند؟ به‌غلط در گوش مردم فرو کردند که کالای ایرانی کیفیت ندارد+فیلم
شناسه خبر : 6137 | سرویس : آخرین اخبار , اقتصادی یکشنبه ۶ خرداد, ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۱

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شرکت صنایع سرام آرا یکی از شرکت‌های تولید داخلی در زمینه کاشی و سرامیک زینتی است که از سال ۸۷ فعالیتهای خود را در زمینه طراحی سه‌بعدی فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های کاشی و سرامیک آغاز کرد. این شرکت با داشتن ایده‌هایی در زمینه دکورهای زنده کاشی و سرامیک و نیز در اختیار داشتن ...


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شرکت صنایع سرام آرا یکی از شرکت‌های تولید داخلی در زمینه کاشی و سرامیک زینتی است که از سال ۸۷ فعالیتهای خود را در زمینه طراحی سه‌بعدی فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های کاشی و سرامیک آغاز کرد. این شرکت با داشتن ایده‌هایی در زمینه دکورهای زنده کاشی و سرامیک و نیز در اختیار داشتن تیم طراحی خود، توانسته تا کنون طراحی بالغ بر ۱۰ فروشگاه را به‌پایان رسانده و گامی نو در عرضه کاشی و سرامیک در کشور بردارد.

شرکت صنایع سرام آرا، رنج بسیار گسترده‌ای از محصولات را تولید می‌کند. انواع کاشی‌های دکوری، تک‌گل، باند، قطعات ویژه سیگاری، لندنی، شیشه‌ای و با رنج گسترده‌ای از افکت‌های مختلف باعث شده کمتر کسی نتواند سلیقه خود را بین محصولات آن پیدا کند. این شرکت بیش از ۲۰۰ طراح فعال در حال تولید، ۵۰ طرح در مراحل آزمایشگاهی و نیز طرح‌های بسیار در دست طراحی و آماده‌سازی آزمایشگاهی، همواره بروز و فعال دارد.

این شرکت طی چند سال اخیر با توجه به شرایط رکود حاکم در بازار نه‌تنها تعدیل نیرو نداشته است بلکه جذب نیرو و طرح توسعه‌ای شرکت را پیش گرفته است و موفق به این شده است که تولیدات آنها را به کشورهای مختلف صادر کند و واردات در این بخش به صفر برسد.

به‌سراغ علی اصغر آهنی‌ها، مدیرعامل شرکت صنایع سرام آرا رفتیم تا در جریان مشکلات تولیدکنندگان این بخش و رمز موفقیت و پایداری این شرکت قرار بگیریم.

علی اصغر آهنی‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره مشکلات در مسیر تولید گفت: نزدیک به یک دهه است که مقام معظم رهبری هر سال را با موضوع اقتصاد نامگذاری کرده‌اند. هدف و استراتژی رهبری پایه‌ریزی و استحکام بنیه در کشور در ناملایماتی است که با دنیای بیرونی خود داریم. متأسفانه طی یک دهه گذشته فارغ از اینکه چه‌کسانی بر دستگاه‌های مقننه و اجرایی بوده‌اند، به‌نظر من فرمایشات رهبری جدی گرفته نشده است یا کار عملیاتی برای آن انجام نشده است.

وی گفت: امسال هم مقام معظم رهبری بحث حمایت از کالای ایرانی را مطرح کردند، در تحقق شعار سال علاوه بر اینکه مردم باید نسبت به این موضوع حساس باشند مسئولان نیز نسبت به شعار باید تعصب داشته باشند. در شرایطی که اقتصاد دچار مشکل است پیام رهبری امید‌بخش تن خسته تولیدمداران بود.

آهنی‌ها با تأکید بر اینکه تولید کنندگان شرایط سختی را دارند گفت: شرکت صنایع سرام آرا، یکی از بزرگترین شرکت‌ها در صنعت کاشی و سرامیک تزئینی کشور صاحب برند است و در سال ۸۲ با هدف تولید انبوه و شرکتی و خروج از تولیدات زیرپله‌ای در این صنعت شروع به کار کرده است. سیر تحولات شرکت از سال ۸۳ شروع شد و همیشه به‌عنوان یکی از بهترین برندها شناخته شد و نوآوری و خلاقیت در این شرکت وجود دارد. در سال ۹۱ حدود ۵۰۰ میلیون مترمربع کاشی و سرامیک تولید می‌کردیم اما از سال ۹۲ که رکود رخ داد حدود ۲۵۰ میلیون مترمربع در دوسال قبل و سال گذشته به ۳۴۰میلیون مترمربع رسید. ظرفیت تولید بیش از ۷۰۰ میلیون مترمربع را در کشور داریم. در این صنعت واردات کاشی بین ۲تا۳درصد است. این صنعت توانسته است در سطح نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به سطح ارتقای خوبی دست یابد، هر صنعتی دچار مشکلات خاص خود است. از سال ۹۳ طرح توسعه شرکت آغاز شد.

* با تولیدات متنوع واردات کاشی و سرامیک تزیینی را به صفر رساندیم

وی بیان کرد: با خرید یک کارخانه سنگبری در جوار کارخانه، ساخت سوله‌ها و ماشین‌آلات را آغاز کردیم. شرکت در این مدت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. اولین شرکتی هستیم که موفق شده‌ایم به فرابورس وارد شویم. امروز در آستانه عرضه سهام اولیه در بورس هستیم، بیش از ۹۰۰ نفر سهام‌دار داریم. با تکنیک و ماشین‌آلات جدید محصولات ویژه‌ای را تولید می‌کنیم، کشورهایی مانند ایتالیا و اسپانیا که صاحب نام در این محصولات هستند، محصولاتی دارند که در این شرکت همان محصولات را با قدرت ۱۰۰ درصد تولید می‌کنیم و نیازی به واردات نداریم. تمام شرکت‌هایی که زمینه واردات را در سال گذشته داشتند، با توجه به رقابت کیفی و ریالی که در این شرکت انجام شد، عملاً وارداتشان به صفر رسید.

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار ادامه داد: برخی محصولات در زمینه کاشی و سرامیک تزیینی وجود دارد که از چین وارد می‌شود، با هدف‌گیری‌ای که در شرکت داشتیم تمام محصولاتی را که از چین وارد می‌شد با بهترین کیفیت تولید کردیم و دیگر نیازی به واردات نیست. گرفتن بازارهای منطقه آسیای میانه و عربی از چین یکی از اهداف این شرکت است. در بعضی از بخش‌ها صادرات را شروع کرده‌ایم، در روسیه پایگاه ثابت داریم. به آذربایجان، عراق، پاکستان و روسیه صادرات داریم. کشورهای عربی را در دستور کار داریم، با کاهش تولیدات در صنعت ساختمان میزان تولیدات این شرکت نیز کاهش یافته است. میزان تولیداتمان طی این مدت تا ۵۰ درصد کاهش یافته است. پیش‌بینی می‌کنیم اگر صنعت ساختمان رونق گیرد و در بازار عرضه و تقاضای فعال‌تری وارد شویم می‌توانیم افزایش چشم‌گیرتری در تولید داشته باشیم.

وی درباره نوسات نرخ ارز در مسیر تولید گفت: برای انجام کار اقتصادی نیاز به ثبات اقتصادی داریم، متأسفانه در کشور در طول دوران مختلف جهش غیر برنامه‌ریزی‌شده و بدون کنترل را شاهد هستیم. در حال حاضر هنوز موفق به دریافت ارز نشده‌ایم.

آهنی‌ها گفت: طی چندسال گذشته که رهبری مباحثی را در بحث اقتصاد بیان می‌کردند، البته در بخش‌هایی هم موفق بودیم. تلاش داریم در بخش‌های اقتصادی با همکاری تولید کنندگان خرد به نتیجه برسیم. بسیاری از مواد اولیه را وارد کرده‌ایم و امروز که می‌خواهیم پول آن را پرداخت کنیم ارز لازم را نداریم. اگر بخواهیم تهیه کنیم باید با قیمت آزاد ارز تهیه کنیم.

* رکود بازار مسکن مهمترین معضل این صنعت

آهنی‌ها افزود: در این شرکت بیش از ۱۸۰ نفر درگیر کار هستند، در این صنعت می‌توان گفت چند مورد اساسی وجود دارد که آفت این صنعت است. اولین مورد رکود بازار مسکن است. ۲سال است انتظار می‌کشیم که از رکود بازار مسکن خارج شویم. در سال ۹۱ ماهانه بیش از ۶۰هزار جواز ساختمانی صادر می‌شد، امروز حداکثر ۳۰هزار جواز به‌صورت ماهیانه صادر می‌شود. با توجه به وضعیت اقتصادی مردم از میانگین واحدهای بزرگ به واحدهای کوچک‌تر سوق یافته‌ایم. طبیعتاً امکان دکور ساختمان کاهش یافته است. بحث دوم مواد اولیه است. متأسفانه بخشی از مواد اولیه وارداتی است. یکی از مباحثی که وجود دارد این است که در این صنعت مواد اولیه ما وارداتی است. نظام تعرفه‌ای موادی که داخل شرکت می‌شود بیش از ۲۵ درصد تعرفه ورود مواد است.

*انتقاد به روش محاسبه مالیات بر ارزش افزوده

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار افزود: دولت باید هوای تولید کنندگان را بیشتر داشته باشد. هیچ وقت با اجرای قانون صحیح در کشور مخالف نیستیم اما با اجحاف مخالف هستیم. در سال ۸۸ قانون ارزش افزوده به‌صورت آزمایشی اجرا شد. زمانی که این اتفاق افتاد، با توجه به اینکه دولت و کارگاه‌های زیرزمینی نتوانسته بودند مشکل خود را حل کنند، این بار را گردن تولید کننده گذاشتند، به‌طور مثال یک تولید کننده در ۳ماه حدود ۱۰میلیارد فروش داشته است، این میزان عدد کمی نیست. ۹درصد این ۱۰ میلیارد تومان حدود ۹۰۰میلیون تومان می‌شود. به‌طور مثال تولید کننده در این سه ماه حدود ۲میلیارد تومان هم جنس خریداری کرده است، یعنی اگر از ۱۰میلیارد تومان حدود ۲میلیارد تومان جنس کسر شود حدود ۸میلیارد تومان باقی می‌ماند. اگر ۸میلیارد تومان در ۹درصد ضرب شود حدود ۷۲۰میلیون تومان، تولید کننده باید در بازه زمانی ۴۵ روز به حساب دارایی واریز کند.

وی ادامه داد: زمانی که تولید کننده طی فرآیند تولید چک‌های دریافتی حدود ۶ماهه دارد و پولی دریافت نکرده است، باید بابت ارزش افزوده پول نقد به دولت پرداخت کند. کجای دنیا این‌گونه از تولید کننده حمایت می‌کنند؟!

آهنی‌ها افزود: شنیده‌ایم که قرار است امسال در مجلس این طرح بعد از سال‌ها بررسی شود. بسیاری از مشکلات در کشور ما به‌دلیل قانون‌گذاری غلط است. بحث واردات بی‌رویه مسئله‌ای دیگر است. کشور یک محدوده ارزی مشخص دارد. باید واردات را معنادار کنیم. زمانی که در کشور واردات بی‌رویه داریم، باید سازمان‌یافته واردات داشته باشیم. برخی از محصولات که امکان تولیدات در کشور دارد نباید وارد شود، امروز جهان غرب و چین جنگ اقتصادی بر سر این دارند که تولید داخل رونق بگیرد. دو دسته قاچاق در کشور وجود دارد؛ برخی از قاچاق‌ها سازمان‌یافته است، که گمرک‌های کشور جهت جلوگیری شروع به اقداماتی برای مقابله کرده است. برخی از قاچاق‌ها از مبادی غیررسمی است که متأسفانه تنها توجه به قاچاق از مبادی غیررسمی است، به‌طور مثال تنها راه مقابله با قاچاق مقابله با کوله‌برها است.

*ضرورت توجه به تأکید رهبری بر مقابله با قاچاق کالا

وی یادآور شد: مقام معظم رهبری بارها اعلام کرده‌اند که هرچه به‌عنوان قاچاق گرفتید امحا کنید. وقتی کسی ببیند که میلیاردها پولش به‌فنا می‌رود دیگر به‌سراغ قاچاق نمی‌رود، در این صورت جلوی قاچاق گرفته می‌شود. باید همه مبادی ورودی قاچاق به کشور گرفته شود، هیچ دستگاهی در این موضوع نباید تخطی کند. اعتقاد که داریم اما باید ارائه هم کنار آن داشته باشیم.

آهنی‌ها ادامه دا: از دیگر مسائلی که در بحث رونق اقتصاد باید مد نظر قرار گرفته شود، نوع تفاهم‌نامه‌های صادراتی است. به‌جای اینکه توافق‌نامه‌ها اقتصادی باشد بیشتر مسائل سیاسی را مد نظر دارد، به‌طور مثال توافق‌نامه‌ای که با ترکیه امضا کردیم به‌سمتی رفت که صنعت نساجی را به‌سمت نابودی کشاند. همه این مسائل ضربه‌های زیادی بر کشور وارد می‌کند.

مدیرعامل شرکت صنایع سرام آرا با ابراز اینکه دولت مسئولیت حفاظت از تولید را به‌عهده دارد گفت: حفاظت از اقتصاد امری واجب است. یکی از مباحثی که باید به آن توجه جدی کنیم، هزینه‌های واحدهای تولیدی است. در حال حاضر نرخ بهره بانکی در کشور ۱۸درصد است، فرمول واقعی آن حدود ۲درصد بالاتر است. امروز ۲۰تا۳۰درصد پولی که قرار است بانک پرداخت کند نمی‌دهد، بلکه در حساب جاری می‌ماند و تولید کننده حق برداشت از آن وجود ندارد. اگر نتواند اقساط را بپردازد حدود ۶درصد باید جریمه بپردازد. در شرایطی که حدود ۸٫۲ درصد تورم اقتصادی داریم باز هم با این شرایط تولید اقتصادی است؟

وی گفت: تولید رفته رفته به‌سمتی می‌رود که توان برایش باقی نمی‌ماند. در کشور نزدیک به ۳۵ درصد اشتغال در بخش صنعت است. این ۳۵درصد اشتغال حدود ۸۵ تا ۹۰درصد آن مربوط به واحدهای خرد، کوچک و متوسط است. واحدهایی که آسیب‌پذیری بالایی دارند در جریان نوسانات اقتصادی به‌شدت آسیب می‌بینند چرا که تأثیرگذار هستند. سهم دستمزد بر قیمت تمام‌شده در صنایع کوچک حدود ۲۰ تا ۵۰ درصد است.

وی ادامه داد: برای حمایت از تولید یا کارگر یا کارفرما تمام قوانین باید کنار هم لحاظ شود. برای حمایت تولید که بخشی از آن به کارگر مرتبط است باید قانون کار، تأمین اجتماعی و بیمه بیکاری کنار هم لحاظ شود.

آهنی‌ها درباره میزان ظرفیت تولید شرکت سرام آرا گفت: امروز صنعت کاشی و سرامیک تزیینی واحدهای خرد، عموماً تعطیل شده‌اند. اما واحدهای بزرگ همچنان فعال هستند. برای اینکه بتوانیم صنعت را راه بیندازیم باید از رکود خارج شویم. اگر صنعت ساختمان رونق بگیرد بیش از ۱۱۰ صنعت کوچک‌تر مشغول به کار می‌شوند. تعداد زیادی از واحدهای تولیدی به‌دلیل مشکلاتی که وجود داشته امروز تعطیل شده‌اند. تعداد زیادی هم هستند که با ظرفیت پایین فعالیت می‌کنند. در حال حاضر بیش از ۴۰۰ میلیون مترمربع کاشی در کشور در انبارهای کارخانجات و انبارهای تجار وجود دارد، این یک زنگ خطر بسیار جدی است، این نکته بسیار بااهمیت است. در این صنعت با توجه به اینکه در صنایع مزیت‌دار هستیم قابلیت رقابت و ورود به بازارهای منطقه‌ای را داریم. متأسفانه وضعیت بد اقتصادی و رقابت‌های ناسالم در این بخش که مشاهده می‌شود به برند کشور لطمه بسیاری می‌زند. باید برای صادرات یک برنامه‌ریزی نظام‌یافته داشته باشیم، می‌توانیم بازار منطقه‌ای و آسیای میانه را بگیریم. فعال کردن صنایع موجود بدون نیاز به سرمایه گذاری خاص می‌تواند نقش مهمی در پیشبرد اهداف ما داشته باشد.

*تغییر ذائقه مصرف با شبکه‌های مجازی

وی با بیان اینکه پول به‌سمتی می‌رود که سود داشته باشد گفت: سرمایه گذاری در بانک دارای سود بسیاری است. ممکن است مجموعه‌های خاصی به‌دلیل توانمندی تیم‌هایی که وجود دارند به نتایج خوبی برسند اما آیا شرایط برای تولید مهیا نیست، بلکه صنایع باید با سختی تلاش کنند، باید منطق حکم‌فرما باشد. سرمایه گذار از نظر قوانین و شرایط باید یک آرامش داشته باشد.

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار اظهار داشت: در صنعت کاشی و سرامیک آمار برای سال گذشته است که حدود ۲میلیون و ۳۰۰هزار مترمربع واردات کاشی و سرامیک داشتیم، از مبادی رسمی وارد شده است. این واردات در کشور تولید نمی‌شود، مواردی که در داخل تولید می‌شود واردات ندارد. ما قابلیت صادرات داریم. متأسفانه در بحث حمایت از کالای ایرانی یک بدبینی بین مردم وجود دارد، به‌طور مثال گاهی چند خودروی بی‌کیفیت باعث شده که نگاه مردم نسبت به کالای ایرانی منفی شود. اما این‌گونه نیست، تمام کالای تولیدی کشور که بی‌کیفیت نیست. اتفاقاً بسیاری از تولیدات ایرانی قابل رقابت با تولیدات خارجی است. ایرانی‌ها توانمندی‌های خود را به دنیا معرفی نکرده‌اند، درصورتی که تولیدات معرفی شده بود پیشرفت بسیاری داشتیم. تولیدات باکیفیت، خدمات پس از فروش، طراحی خوب یکی از وظایف اصلی تولید کننده است. مردم هم باید به این فکر کنند که اگر از کالای ایرانی حمایت کنند انگار فرزند خودشان قرار است پشت دستگاه مشغول کار شود.

آهنی‌ها ادامه داد: شبکه‌های مجازی ذائقه افراد را برای مصرف تغییر می‌دهند. برای مصرف کننده ذائقه‌سازی می‌کنند. باید با طراحی و کیفیت ذائقه مخاطب را تغییر و به‌سمت حمایت از کالای ایرانی سوق دهیم. بسیاری از ایرانی‌ها تولیداتی خریداری می‌کنند که برند خارجی دارد، به این موضوع دقت نمی‌کنند که بخشی از این مارک یا برندی که به‌روی لباس دوخته شده است واقعی نیست، بلکه تولید کننده برای ترس از فروش نرفتن جنس خود از مارک یا برچسب‌های قلابی استفاده کرده است. بخشی از اصلاح الگوی مصرف کالای ایرانی نیازمند فرهنگ‌سازی در جامعه است. اینکه در گوش مردم فرو کرده‌اند که کالای ایرانی بی‌کیفیت است را قبول ندارم. بسیاری از محصولات کشور ما استانداردهایی بهتر از استاندارد جهانی دارند.

انتهای پیام/*Source link

لینک مطلب : http://tsenews.com/?p=6137


مطالب مرتبط با مطلب
دیدگاه کاربران

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط .:TSENEWS:. در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال دیدگاهآخرین اخبار

عربستان از قیمت نفت بالای ۸۰ دلار راضی است

عربستان از قیمت نفت بالای ۸۰ دلار راضی است

عربستان از قیمت نفت بالای ۸۰ دلار راضی است

عربستان از قیمت نفت بالای ۸۰ دلار راضی است
عربستان از قیمت نفت بالای ۸۰ دلار راضی است

از «رونمایی مرکز آمار از رشد اقتصادی کشور با احتساب نفت» تا «آشنایی با اسکناس‌های جدید یورو»

از «رونمایی مرکز آمار از رشد اقتصادی کشور با احتساب نفت» تا «آشنایی با اسکناس‌های جدید یورو»

از «رونمایی مرکز آمار از رشد اقتصادی کشور با احتساب نفت» تا «آشنایی با اسکناس‌های جدید یورو»

از «رونمایی مرکز آمار از رشد اقتصادی کشور با احتساب نفت» تا «آشنایی با اسکناس‌های جدید یورو»
از «رونمایی مرکز آمار از رشد اقتصادی کشور با احتساب نفت» تا «آشنایی با اسکناس‌های جدید یورو»

ریاست فدرال رزرو سانفرانسیسکو به یک خانم رسید

ریاست فدرال رزرو سانفرانسیسکو به یک خانم رسید

ریاست فدرال رزرو سانفرانسیسکو به یک خانم رسید

ریاست فدرال رزرو سانفرانسیسکو به یک خانم رسید
ریاست فدرال رزرو سانفرانسیسکو به یک خانم رسید

طلا به کمک پلاتین می‌رود

طلا به کمک پلاتین می‌رود

طلا به کمک پلاتین می‌رود

طلا به کمک پلاتین می‌رود
طلا به کمک پلاتین می‌رود

تولید نفت آمریکا بالاتر می‌رود

تولید نفت آمریکا بالاتر می‌رود

تولید نفت آمریکا بالاتر می‌رود

تولید نفت آمریکا بالاتر می‌رود
تولید نفت آمریکا بالاتر می‌رود

در شرایط جنگ اقتصادی، سفارتخارنه ایران در چین سه ماه بدون سفیر

در شرایط جنگ اقتصادی، سفارتخارنه ایران در چین سه ماه بدون سفیر

در شرایط جنگ اقتصادی، سفارتخارنه ایران در چین سه ماه بدون سفیر

در شرایط جنگ اقتصادی، سفارتخارنه ایران در چین سه ماه بدون سفیر
در شرایط جنگ اقتصادی، سفارتخارنه ایران در چین سه ماه بدون سفیر

از اعزام هیات نمایندگان ایرانی برای شرکت در اجلاس صندوق بین المللی پول تا رونمایی از سامانه صیاد

از اعزام هیات نمایندگان ایرانی برای شرکت در اجلاس صندوق بین المللی پول تا رونمایی از سامانه صیاد

از اعزام هیات نمایندگان ایرانی برای شرکت در اجلاس صندوق بین المللی پول تا رونمایی از سامانه صیاد

از اعزام هیات نمایندگان ایرانی برای شرکت در اجلاس صندوق بین المللی پول تا رونمایی از سامانه صیاد
از اعزام هیات نمایندگان ایرانی برای شرکت در اجلاس صندوق بین المللی پول تا رونمایی از سامانه صیاد

بانک مرکزی آرژانتین برای نجات پزو ۱۵.۶ میلیارد دلار هزینه کرد

بانک مرکزی آرژانتین برای نجات پزو ۱۵.۶ میلیارد دلار هزینه کرد

بانک مرکزی آرژانتین برای نجات پزو ۱۵.۶ میلیارد دلار هزینه کرد

بانک مرکزی آرژانتین برای نجات پزو ۱۵.۶ میلیارد دلار هزینه کرد
بانک مرکزی آرژانتین برای نجات پزو ۱۵.۶ میلیارد دلار هزینه کرد

چین ۶۰ میلیارد دلار تعرفه بر کالاهای آمریکایی وضع کرد

چین ۶۰ میلیارد دلار تعرفه بر کالاهای آمریکایی وضع کرد

چین ۶۰ میلیارد دلار تعرفه بر کالاهای آمریکایی وضع کرد

چین ۶۰ میلیارد دلار تعرفه بر کالاهای آمریکایی وضع کرد
چین ۶۰ میلیارد دلار تعرفه بر کالاهای آمریکایی وضع کرد

شاخص کل بورس ۷۳۴ واحد از دست داد/ شاخص کل هم وزن سبزپوش باقی ماند

شاخص کل بورس ۷۳۴ واحد از دست داد/ شاخص کل هم وزن سبزپوش باقی ماند

شاخص کل بورس ۷۳۴ واحد از دست داد/ شاخص کل هم وزن سبزپوش باقی ماند

شاخص کل بورس ۷۳۴ واحد از دست داد/ شاخص کل هم وزن سبزپوش باقی ماند
شاخص کل بورس ۷۳۴ واحد از دست داد/ شاخص کل هم وزن سبزپوش باقی ماند

یکساله تخم مرغ ۶۰ درصد و گوشت قرمز ۴۷ درصد گران شد

یکساله تخم مرغ ۶۰ درصد و گوشت قرمز ۴۷ درصد گران شد

یکساله تخم مرغ ۶۰ درصد و گوشت قرمز ۴۷ درصد گران شد

یکساله تخم مرغ ۶۰ درصد و گوشت قرمز ۴۷ درصد گران شد
یکساله تخم مرغ ۶۰ درصد و گوشت قرمز ۴۷ درصد گران شد

تولیدات یارانه دار کشور نباید صادر شود

تولیدات یارانه دار کشور نباید صادر شود

تولیدات یارانه دار کشور نباید صادر شود

تولیدات یارانه دار کشور نباید صادر شود
تولیدات یارانه دار کشور نباید صادر شود

از «پیش بینی وزیر انرژی روسیه از بهای نفت در بلندمدت» تا «تاسیس بانک مشترک میان ایران و ترکیه»

از «پیش بینی وزیر انرژی روسیه از بهای نفت در بلندمدت» تا «تاسیس بانک مشترک میان ایران و ترکیه»

از «پیش بینی وزیر انرژی روسیه از بهای نفت در بلندمدت» تا «تاسیس بانک مشترک میان ایران و ترکیه»

از «پیش بینی وزیر انرژی روسیه از بهای نفت در بلندمدت» تا «تاسیس بانک مشترک میان ایران و ترکیه»
از «پیش بینی وزیر انرژی روسیه از بهای نفت در بلندمدت» تا «تاسیس بانک مشترک میان ایران و ترکیه»

پکن: تعرفه‌های جدید آمریکا را بی پاسخ نخواهیم گذاشت

پکن: تعرفه‌های جدید آمریکا را بی پاسخ نخواهیم گذاشت

پکن: تعرفه‌های جدید آمریکا را بی پاسخ نخواهیم گذاشت

پکن: تعرفه‌های جدید آمریکا را بی پاسخ نخواهیم گذاشت
پکن: تعرفه‌های جدید آمریکا را بی پاسخ نخواهیم گذاشت

دیگر بیش از این امکان کنترل افزایش قیمت نفت وجود ندارد

دیگر بیش از این امکان کنترل افزایش قیمت نفت وجود ندارد

دیگر بیش از این امکان کنترل افزایش قیمت نفت وجود ندارد

دیگر بیش از این امکان کنترل افزایش قیمت نفت وجود ندارد
دیگر بیش از این امکان کنترل افزایش قیمت نفت وجود ندارد

تولید ون نزدیک به ۳ برابر شد

تولید ون نزدیک به ۳ برابر شد

تولید ون نزدیک به ۳ برابر شد

تولید ون نزدیک به ۳ برابر شد
تولید ون نزدیک به ۳ برابر شد

مسئولین هنوز نرخ تضمینی خرید محصولات کشاورزی سال زراعی ۹۸ را اعلام نکرده اند

مسئولین هنوز نرخ تضمینی خرید محصولات کشاورزی سال زراعی ۹۸ را اعلام نکرده اند

مسئولین هنوز نرخ تضمینی خرید محصولات کشاورزی سال زراعی ۹۸ را اعلام نکرده اند

مسئولین هنوز نرخ تضمینی خرید محصولات کشاورزی سال زراعی ۹۸ را اعلام نکرده اند
مسئولین هنوز نرخ تضمینی خرید محصولات کشاورزی سال زراعی ۹۸ را اعلام نکرده اند

طراحیهای بدیع جهاد در کوران دفاع؛ به روایت مؤسس جهادسازندگی

طراحیهای بدیع جهاد در کوران دفاع؛ به روایت مؤسس جهادسازندگی

طراحیهای بدیع جهاد در کوران دفاع؛ به روایت مؤسس جهادسازندگی

طراحیهای بدیع جهاد در کوران دفاع؛ به روایت مؤسس جهادسازندگی
طراحیهای بدیع جهاد در کوران دفاع؛ به روایت مؤسس جهادسازندگی

دولت برای سامانه نیما «تنخواه گردان» در نظر بگیرد

دولت برای سامانه نیما «تنخواه گردان» در نظر بگیرد

دولت برای سامانه نیما «تنخواه گردان» در نظر بگیرد

دولت برای سامانه نیما «تنخواه گردان» در نظر بگیرد
دولت برای سامانه نیما «تنخواه گردان» در نظر بگیرد

قیمت خودرو امروز۲۷/ ۱۳۹۷/۰۶| استپ وی یک میلیون تومان ارزان شد

قیمت خودرو امروز۲۷/ ۱۳۹۷/۰۶| استپ وی یک میلیون تومان ارزان شد

قیمت خودرو امروز۲۷/ ۱۳۹۷/۰۶| استپ وی یک میلیون تومان ارزان شد

قیمت خودرو امروز۲۷/ ۱۳۹۷/۰۶| استپ وی یک میلیون تومان ارزان شد
قیمت خودرو امروز۲۷/ ۱۳۹۷/۰۶| استپ وی یک میلیون تومان ارزان شد
شنیده های بازار
تبلیغات
تبلیغات