امروز شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ مصادف با Saturday 23 June 2018
منو اصلی
28 بار
0 دیدگاه
ذخیره کن
ارسال کن
کپی کن
بزرگ
  
کوچک

فاز سوم پتروشیمی پردیس با استفاده از توان داخل به تولیدرسید

فاز سوم پتروشیمی پردیس با استفاده از توان داخل به تولیدرسید

فاز سوم پتروشیمی پردیس با استفاده از توان داخل به تولیدرسید

فاز سوم پتروشیمی پردیس با استفاده از توان داخل به تولیدرسید

فاز سوم پتروشیمی پردیس با استفاده از توان داخل به تولیدرسید
فاز سوم پتروشیمی پردیس با استفاده از توان داخل به تولیدرسید
شناسه خبر : 3237 | سرویس : آخرین اخبار , بازار سرمایه یکشنبه ۸ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۵:۴۵

Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it. فاز سوم مجتمع پتروشیمی پردیس به عنوان یکی از پروژه های ملی کشور با همت تلاش شبانه روزی متخصصان ایرانی به اتمام رسیده و تولید محصولات  خود را آغاز کرده است. به گزارش رادیوسهام ، پتروشیمی پردیس یکی از ...Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

فاز سوم پتروشیمی پردیس با استفاده از توان داخل به تولیدرسید

فاز سوم مجتمع پتروشیمی پردیس به عنوان یکی از پروژه های ملی کشور با همت تلاش شبانه روزی متخصصان ایرانی به اتمام رسیده و تولید محصولات  خود را آغاز کرده است.

به گزارش رادیوسهام ، پتروشیمی پردیس یکی از بزرگترین مجتمع های تولیدکننده آمونیاک و اوره در خاورمیانه و جهان است که همسو با سیاست های توسعه‌ای کشوردر حوزه نفت، گاز و پتروشیمی؛ و در چارچوب اقدامات صورت گرفته توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی در جهت توسعه منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی گام برداشته است.
این شرکت در راستای کمک به رونق بخش کشاورزی و به خودکفایی رساندن کشوردر تولید کود اوره، افزایش تولید ناخالص داخلی، افزایش صادرات غیرنفتی و افزایش سهم کشور در بازارهای جهانی گام‌های موثر و مثبتی برداشته است.
شرکت پتروشیمی پردیس به منظور دستیابی به جایگاهی برتر در بازارهای داخلی و خارجی خط مشی خود را برمبنای سیستم های مدیریت تعریف کرده و استفاده از فن‌آوری روز، جهت دستیابی به کیفیت بهینه و تعهد به بهبود مداوم در عملکردهای کیفی و زیست محیطی و بهداشت و ایمنی و ارتقای سطح دانش و مهارت کارکنان را به عنوان سرمایه های اصلی شرکت و صیانت از آن در برابر مصدومیت و بیماری های شغلی را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است.
پتروشیمی پردیس برآن است تا با اتکا به تکنولوژی به روز و کیفیت بالای محصولات خود، ضمن حفظ جایگاه برتر صنعت تولید اوره و امونیاک کشور با رویکرد توسعه‌ای و مشارکتی، موقعیتی ممتاز را در میان عرضه کنندگان جهانی این صنعت کسب کند.
این مجتمع در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی، در شهر عسلویه و به فاصله ۲۷۰ کیلومتری جنوب شرقی بندر بوشهر قرار گرفته است.
حسین شهریاری مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس در خصوص آخرین وضعیت تولید و صادرات این پتروشیمی گفت:پتروشیمی پردیس یکی از بزرگترین مجتمع های پتروشیمی از نظر تولید و عرضه اوره و آمونیاک در سطح خاورمیانه و جهان است. می توان گفت فعالیت اجرایی این مجتمع از سال ۸۱ شروع و با مالکیت شرکت ملی صنایع پتروشیمی براساس برنامه ریزی پیش بینی شده پیش رفته است و در نهایت براساس سیاست اصل ۴۴ این مجتمع به بخش خصوصی واگذار گردیده است.
از جمله مزیت های این پتروشیمی حجم بالای تولید و فن‌آوری برتر، سهولت دسترسی به خوراک گاز طبیعی، خطوط حمل و نقل دریایی و برخورداری از تاسیسات ذخیره‌سازی و صادرات است که چشم انداز روشنی را برای جایگاه این شرکت در بازار های بین المللی ترسیم می کند.
او تصریح کرد: به دلیل وجود همین شرایط مناسب؛ طرح توسعه فاز دوم نیز در دستور کار قرار گرفت و این طرح اجرایی شده و به بهره برداری رسید و هم اکنون فاز سوم این مجتمع نیز به عنوان یکی از پروژه های ملی کشور با همت تلاش شبانه روزی متخصصان ایرانی به اتمام رسیده و تولید محصولات خود را آغاز کرده است. ظرفیت اسمی ما با فاز سوم حدود ۲میلیون تن تولید آمونیاک و ۳ میلیون ۲۵۰ هزار تن اوره است و این امر مهم ما را به عنوان یکی از بزرگترین مجتمع های تولید کننده اوره و آمونیاک در خاورمیانه تبدیل کرده است.
شهریاری افزود: طرح توسعه فاز سوم مشابه فازهای ۲و۱ است که فعالیت آن از سال ۸۹ شروع و مراحل اجرایی آن پیگیری شد ولی به دلیل محدودیت تامین منابع مالی مجبور شدیم که با اتکا به منابع مالی خود شرکت این طرح را اجرا و تکمیل کنیم. در این پروژه از هیچ فاینانس داخلی و خارجی استفاده نشده است و با توجه به محدودیت هایی که وجود داشت بحث لیسانس نیز مطرح بود که توانستیم با کمک شرکتهای داخلی و تجاربی که کارشناسان خود پردیس داشتند مجموعه را طراحی و اجرا کنیم.
مدیرعامل پتروشیمی پردیس تصریح کرد: برنامه راه اندازی ما براساس برنامه ریزی انجام شده ۳ماهه اول سال ۹۶ بود ولی با توجه به اینکه تجهیزات تهیه شده با یکسری مشکلاتی مواجه بودند، پس از رفع اشکالات به کمک کارشناسان و متخصصین داخلی هم اکنون فاز ۳پتروشیمی پردیس نیزدر مدار تولید قرار گرفته و به بهره‌برداری رسیده است.
مدیرعامل پتروشیمی پردیس در خصوص صادرات محصولات تولیدی این مجتمع گفت: با توجه به حجم تولید و صادرات که در این مجتمع انجام می‌شود از مجموع ۳ میلیون و ۲۵۰هزار تن اوره حدود ۲۵۰تا۳۰۰ هزار تن فروش داخلی بوده و مابقی به خارج از کشور صادر می شود . بیشترین بازار صادراتی ما طی چند سال اخیر هند بوده و از دوسال پیش با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته بازارهای دیگری را نیز همچون چین،افریقا، اروپا و آمریکای جنوبی شناسایی کرده ایم.
او خاطرنشان کرد: تیم بازرگانی این شرکت برنامه های گسترده‌ای را برای شناسایی بازارهای جدید در دستور کار خود قرار داده و در همین راستا قراردادهایی با شرکت های خارجی به امضا رسانده ایم بنابراین نگران بازار صادراتی نیستیم.
در بحث رقابت نیز می توان گفت در این خصوص ما دو مجموعه را شناسایی کرده ایم. مجموعه اول از نظر ما رقیب به حساب نمی آیند تنها باید تفکرمان را همراه کنیم، چرا که در کشورمان تعداد زیادی تولید کننده اوره وجود دارد از جمله آن پتروشیمی رازی، کرمانشاه، شیراز و غیره که بین این مجتمع ها همراهی و همکاری مناسبی برقرار است و این مجموعه ها رقیب ما به حساب نمی‌آیند. بنابراین در بخش داخلی مشکلی در این زمینه وجود ندارد یعنی می توان اذعان داشت که عملا رقابتی با شرکت های داخلی نداریم. اما در بخش خارجی رقابت گسترده است باید مراقب بازار باشیم وقتی رقابت شدید می شود شرکت هایی که قیمت تمام شده آنها افزایش پیدا می کند ناچار می شوند که از صحنه رقابت خود به خود خارج شوند. مجتمع پردیس به دلیل نزدیکی به مخازن گازی و خوراک نسبتا مناسبی که دارد جزء شرکت هایی است که محصول با کیفیت و با قیمت مناسب به بازار ارائه می دهد. بنابراین تنها باید مراقب بازار بود و بازارهای هدف را از دست نداد.پیش بینی ما این است که اگر کسی بعد از این در بحث رقابت، باید از صحنه خارج شود شرکت ما نیست.
او به ارزش صادرات محصولات اشاره کرد و افزود: حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن در سال اوره صادر می شود و قیمت متوسط آن بستگی به شرایط بازار دارد که نزدیک به ۲۵۰ دلار است. همچنین ۲۵۰ هزار تن آمونیاک که با قیمت ۲۸۰ دلار صادر می شود.با توجه به اینکه بخش عمده اوره مورد نیاز کشاورزان از طریق دولت خارج از بورس تامین می شود بنابراین سهم شرکت ما در بورس چیزی حدود ۳۰تا۴۰ هزار تن است وسهم قابل توجهی نیست.
بازار اوره بازار محدودی است و رشد بازار مصرف نسبت به بازار تولید کندتر است بنابراین در آینده تولید اوره مازاد نگرانی هایی را برای تولیدکنندگان به وجود خواهد آورد. پیش بینی ما این است که شرکت هایی که قیمت تمام شده بالاتری دارند از صحنه رقابت خارج می شوند.
شهریاری تاکید کرد: حجم قابل توجهی گاز در کشور وجود دارد که این محصول سه یا چهار مصرف عمده را دارد که باید به اوره، متانول، برق و یا ال ان جی تبدیل شود با توجه به شرایطی که در منطقه وجود دارد بازار برق بازار گسترده ای نیست و بهترین گزینه تولید اوره و متانول پایین دستی است که این روش باصرفه تر است.
مدیرعامل شرکت پردیس گفت:میزان اعتبار هزینه شده برای فاز سوم حدود ۴۷۸ میلیون یورو است که از این میزان حدود ۴۱۲ میلیون یورو صرف واحد اوره و آمونیاک و مابقی نیز برای واحد یوتیلیتی و بخار آب هزینه شده است. در فاز سوم نزدیک به ۱۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به فعالیت هستند.
شهریاری گفت: تقریبا ۶۰درصد اجرای این پروژه با اتکا به توان داخلی و حدود ۴۰درصد خارجی بوده است و بخش خارجی بیشتر برای خرید تجهیزات از کشورهای ژاپن، چین، کره و هند بوده است.
در زمان تحریم ما یکسری از تجهیزات را از طریق واسطه ها تهیه کردیم متاسفانه بخش عمده خرید ما در این دوران اتفاق افتاد. در آن زمان هزینه بالا نبود بلکه نگرانی از این بابت بود که کالایی که می خواستیم نصب و راه اندازی کنیم ممکن بود آن کارآرایی لازم را نداشته باشد و لی خوشبختانه حسنی که برجام برای ما داشت این بود که زمان راه اندازی تجهیزات که همزمان با برجام بود توانستیم در زمان راه اندازی از کارشناسان و متخصصان شرکت های خارجی نیز استفاده کنیم.
او در رابطه با مسائل زیست محیطی و اچ اس ای گفت: من با رعایت نکردن مسائل زیست محیطی مخالف هستم به جرات می توانم بگویم که تعصب صنعت نفت را دارم. طی سال های اخیر بحث هایی بود که اچ اس ای رعایت نمی شود در حالی که صنعت نفت یکی از جاهایی است که بیشترین ارزش را برای اچ اس ای قائل است و جزء اولویت ماست. تنها مجموعه ای که دستورالعمل نوشته شده و مدون دارد این وزارتخانه است. اتفاقاتی که در دو سال گذشته رخ داد این است که به دلیل عدم توان ارتباط سازندگان داخلی در ساخت بخشی از تجهیزات بود و این باعث شد که تعداد حوادث روند صعودی داشته باشد اما رعایت اچ اس ای در نفت و پتروشیمی بالاترین استاندارد را دارد و باید در بکارگیری تجهیزات دقت لازم را داشته باشیم.
او در پایان خاطرنشان کرد: صنعت پتروشیمی علی رغم همه تحریم ها و محدودیت ها بخاطر متنوع بودن و سخت جایگزین شدن با یک محصول دیگر توانست بازار صادراتی خود را حفظ کند. با توجه به بحث اقتصاد مقاومتی و تولید ملی باید به این صنعت نگاه ویژه ای صورت گیرد تا بتوانیم شاهد رونق این صنعت در بازارهای منطقه ای و جهانی باشیم.

منبع: نیپنا

نوشته فاز سوم پتروشیمی پردیس با استفاده از توان داخل به تولیدرسید اولین بار در اخبار بورس بخوانیدSource link

لینک مطلب : http://tsenews.com/?p=3237


دیدگاه کاربران

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط .:TSENEWS:. در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال دیدگاهآخرین اخبار

ایران، طرح آمریکایی نابودی توافق اوپک را ناکام گذاشت

ایران، طرح آمریکایی نابودی توافق اوپک را ناکام گذاشت

ایران، طرح آمریکایی نابودی توافق اوپک را ناکام گذاشت

ایران، طرح آمریکایی نابودی توافق اوپک را ناکام گذاشت
ایران، طرح آمریکایی نابودی توافق اوپک را ناکام گذاشت

اختصاصی| ثبت سفارش خودرو ممنوع شد+سند

اختصاصی| ثبت سفارش خودرو ممنوع شد+سند

اختصاصی| ثبت سفارش خودرو ممنوع شد+سند

اختصاصی| ثبت سفارش خودرو ممنوع شد+سند
اختصاصی| ثبت سفارش خودرو ممنوع شد+سند

نفوذ هکرها به پمپ بنزین‎ها

نفوذ هکرها به پمپ بنزین‎ها

نفوذ هکرها به پمپ بنزین‎ها

نفوذ هکرها به پمپ بنزین‎ها
نفوذ هکرها به پمپ بنزین‎ها

واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد

واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد

واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد

واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد
واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد

قیمت خودرو امروز ۹۷/۰۴/۰۲| اچ‌سی کراس ۲٫۵میلیون تومان گران شد

قیمت خودرو امروز ۹۷/۰۴/۰۲| اچ‌سی کراس ۲٫۵میلیون تومان گران شد

قیمت خودرو امروز ۹۷/۰۴/۰۲| اچ‌سی کراس ۲٫۵میلیون تومان گران شد

قیمت خودرو امروز ۹۷/۰۴/۰۲| اچ‌سی کراس ۲٫۵میلیون تومان گران شد
قیمت خودرو امروز ۹۷/۰۴/۰۲| اچ‌سی کراس ۲٫۵میلیون تومان گران شد

تعیین نرخ شیر با کدام وزیر؟!

تعیین نرخ شیر با کدام وزیر؟!

تعیین نرخ شیر با کدام وزیر؟!

تعیین نرخ شیر با کدام وزیر؟!
تعیین نرخ شیر با کدام وزیر؟!

کدام نمایندگان مجلس زنگنه را در سفر به وین همراهی کردند؟

کدام نمایندگان مجلس زنگنه را در سفر به وین همراهی کردند؟

کدام نمایندگان مجلس زنگنه را در سفر به وین همراهی کردند؟

کدام نمایندگان مجلس زنگنه را در سفر به وین همراهی کردند؟
کدام نمایندگان مجلس زنگنه را در سفر به وین همراهی کردند؟

واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد + سند

واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد + سند

واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد + سند

واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد + سند
واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد + سند

تولید ۴ سواری متوقف شد

تولید ۴ سواری متوقف شد

تولید ۴ سواری متوقف شد

تولید ۴ سواری متوقف شد
تولید ۴ سواری متوقف شد

کشف ۳ تن شمش مس قاچاق از لابه لای پوست گوسفند

کشف ۳ تن شمش مس قاچاق از لابه لای پوست گوسفند

کشف ۳ تن شمش مس قاچاق از لابه لای پوست گوسفند

کشف ۳ تن شمش مس قاچاق از لابه لای پوست گوسفند
کشف ۳ تن شمش مس قاچاق از لابه لای پوست گوسفند

آفتی که ریشه تولید ملی را می‌خشکاند

آفتی که ریشه تولید ملی را می‌خشکاند

آفتی که ریشه تولید ملی را می‌خشکاند

آفتی که ریشه تولید ملی را می‌خشکاند
آفتی که ریشه تولید ملی را می‌خشکاند

از به توپ بسته شدن مجلس تا صدور دستور لغو اجرای سند ۲۰۳۰

از به توپ بسته شدن مجلس تا صدور دستور لغو اجرای سند ۲۰۳۰

از به توپ بسته شدن مجلس تا صدور دستور لغو اجرای سند ۲۰۳۰

از به توپ بسته شدن مجلس تا صدور دستور لغو اجرای سند ۲۰۳۰
از به توپ بسته شدن مجلس تا صدور دستور لغو اجرای سند ۲۰۳۰

واردات گندم صادراتی با وجود ممنوعیت

واردات گندم صادراتی با وجود ممنوعیت

واردات گندم صادراتی با وجود ممنوعیت

واردات گندم صادراتی با وجود ممنوعیت
واردات گندم صادراتی با وجود ممنوعیت

از «پیشنهاد خودروسازان آلمانی به ترامپ» تا «خروج بیش از ۹ میلیون دلار برای واردات آب پرتقال به کشور»

از «پیشنهاد خودروسازان آلمانی به ترامپ» تا «خروج بیش از ۹ میلیون دلار برای واردات آب پرتقال به کشور»

از «پیشنهاد خودروسازان آلمانی به ترامپ» تا «خروج بیش از ۹ میلیون دلار برای واردات آب پرتقال به کشور»

از «پیشنهاد خودروسازان آلمانی به ترامپ» تا «خروج بیش از ۹ میلیون دلار برای واردات آب پرتقال به کشور»
از «پیشنهاد خودروسازان آلمانی به ترامپ» تا «خروج بیش از ۹ میلیون دلار برای واردات آب پرتقال به کشور»

روزنامه‌های اقتصادی شنبه ۲ تیرماه ۹۷

روزنامه‌های اقتصادی شنبه ۲ تیرماه ۹۷

روزنامه‌های اقتصادی شنبه ۲ تیرماه ۹۷

روزنامه‌های اقتصادی شنبه ۲ تیرماه ۹۷
روزنامه‌های اقتصادی شنبه ۲ تیرماه ۹۷

تولید سالانه ۲ میلیون تن مرغ

تولید سالانه ۲ میلیون تن مرغ

تولید سالانه ۲ میلیون تن مرغ

تولید سالانه ۲ میلیون تن مرغ
تولید سالانه ۲ میلیون تن مرغ

شرایط همکاری برد – برد برای دو کشور فراهم است

شرایط همکاری برد – برد برای دو کشور فراهم است

شرایط همکاری برد – برد برای دو کشور فراهم است

شرایط همکاری برد – برد برای دو کشور فراهم است
شرایط همکاری برد – برد برای دو کشور فراهم است

صادرات غیرنفتی به ۱۱.۲ میلیارد دلار رسید

صادرات غیرنفتی به ۱۱.۲ میلیارد دلار رسید

صادرات غیرنفتی به ۱۱.۲ میلیارد دلار رسید

صادرات غیرنفتی به ۱۱.۲ میلیارد دلار رسید
صادرات غیرنفتی به ۱۱.۲ میلیارد دلار رسید

توافق اوپک بر افزایش تولید نفت در نشست روز جاری

توافق اوپک بر افزایش تولید نفت در نشست روز جاری

توافق اوپک بر افزایش تولید نفت در نشست روز جاری

توافق اوپک بر افزایش تولید نفت در نشست روز جاری
توافق اوپک بر افزایش تولید نفت در نشست روز جاری

اینفوگرافیک/ موج گرانی کالاها

اینفوگرافیک/ موج گرانی کالاها

اینفوگرافیک/ موج گرانی کالاها

اینفوگرافیک/ موج گرانی کالاها
اینفوگرافیک/ موج گرانی کالاها
شنیده های بازار
تبلیغات
تبلیغات