امروز شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ مصادف با Saturday 23 June 2018
منو اصلی
27 بار
0 دیدگاه
ذخیره کن
ارسال کن
کپی کن
بزرگ
  
کوچک

توسعه ۲۷ مخزن مناطق نفتخیز جنوب در چارچوب مدل جدید قراردادی

توسعه ۲۷ مخزن مناطق نفتخیز جنوب در چارچوب مدل جدید قراردادی

توسعه ۲۷ مخزن مناطق نفتخیز جنوب در چارچوب مدل جدید قراردادی

توسعه ۲۷ مخزن مناطق نفتخیز جنوب در چارچوب مدل جدید قراردادی

توسعه ۲۷ مخزن مناطق نفتخیز جنوب در چارچوب مدل جدید قراردادی
توسعه ۲۷ مخزن مناطق نفتخیز جنوب در چارچوب مدل جدید قراردادی
شناسه خبر : 792 | سرویس : آخرین اخبار , اقتصادی چهارشنبه ۲۹ آذر, ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۷

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم،بیژن عالی پور، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز با بیان اینکه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از پیمانکاران مشتاق مشارکت و سرمایه گذاری در اجرای پروژه های بالادستی صنعت نفت همراه با تأمین منابع مالی برای همکاری دعوت کرده است، افزود: فعالیت های مناطق نفتخیز جنوب در این زمینه به ...به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم،بیژن عالی پور، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز با بیان اینکه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از پیمانکاران مشتاق مشارکت و سرمایه گذاری در اجرای پروژه های بالادستی صنعت نفت همراه با تأمین منابع مالی برای همکاری دعوت کرده است، افزود: فعالیت های مناطق نفتخیز جنوب در این زمینه به ۲ بخش «میدان محور» و «عملیات محور» تفکیک می شود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از امضای قرارداد طرح توسعه میدان نفتی کرنج تا یک ماه آینده و طرح توسعه میدان نفتی شادگان تا پیش از پایان امسال خبر داد و گفت: این شرکت با توسعه ۲۷ مخزن در چارچوب مدل جدید قراردادی عملیات محور (Job Based) و قراردادهای EPCF و EPDF در طول ۲ سال و با سرمایه‌گذاری بیش از ۴٫۳۷ میلیارد دلار، ۳۴۰ هزار بشکه به تولید نفت مناطق می‌افزاید.

به گفته وی، فعالیت های «میدان محور» مربوط به توسعه چهار میدان کرنج، پارسی، رگ سفید و شادگان بر اساس مدل جدید قراردادهای مناطق نفتخیز است و از این میان تکلیف ۲ میدان کرنج و شادگان به زودی مشخص می شود.

*رفع موانع تولید در مناطق نفتخیز جنوب

عالی پور افزود: بخش دوم فعالیت ها در ارتباط با توسعه میادین هیدروکربوری تحت مدیریت مناطق نفتخیز، «عملیات محور» است که به همین منظور حجم چشمگیری از عملیات مورد نیاز (شامل حفاری چاه‌های جدید، عملیات مختلف چاه محور اعم از تعمیری، ترمیمی، فرازآوری و انگیزشی و پروژه های سطح الارضی) برای افزایش تولید از ۲۷ مخزن از مخازن تحت سرپرستی این شرکت، نهایی و از طریق برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران به وزارت نفت ارسال شده است که با اجرای این برنامه ها، بسیاری از مشکلات و موانع تولید در میدان های تحت سرپرستی این شرکت برطرف می شود.

وی با بیان اینکه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب توسعه ۲۷ مخزن که حدود ۶۳ درصد تولید کنونی آن را تشکیل می‌دهند را در برنامه توسعه قرار داده است، ادامه داد: این پروژه ها شامل خدمات عملیاتی در دامنه وسیعی از بسته های کاری مختلف تحت الارضی شامل بسته های حفاری چاه های جدید عمودی، انحرافی، افقی و ERD، بسته های افزایش تولید چاه های موجود (تعمیری،ترمیمی، فرازآوری، انگیزشی ، شکاف هیدرولیکی و…) و بهینه سازی، تأمین و ساخت تأسیسات سطح الارضی (تأسیسات بهره برداری، نمک زدایی، جمع آوری گاز، سیستم های پمپاژ و انتقال نفت، مدیریت آب و…) در میدان های مختلف تحت مدیریت این شرکت است که در چارچوب مدل قراردادی جدید عملیات محور (Job Based) شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب که بر مبنای پرداخت هزینه ها از محل تولید میدان خواهد بود و همچنین مدل قراردادهای EPCF و EPDF، ارائه خواهند شد.

*توسعه ۲۷ مخزن و افزایش تولید ۶۵۵ هزار بشکه ای نفت

به گفته عالی پور، بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، ۲۷ مخزن مناطق نفتخیز در طول ۲ سال و با صرف هزینه بیش از ۴٫۳۷ میلیارد دلار، در چارچوب مدل جدید قراردادی عملیات محور (Job Based) و مدل قراردادهای EPCF و EPDF توسعه می یابد و با انجام عملیات سطح الارضی و تحت الارض برای نگهداشت و افزایش تولید در این بخش، در مجموع ۶۵۵ هزار بشکه تولید نفت محقق خواهد شد.

وی با بیان این اینکه از مجموع ۶۵۵ هزار بشکه ۳۴۲ هزار بشکه مربوط به افزایش تولید و ۳۱۳ هزار بشکه هم مربوط به نگهداشت تولید از این مخازن طی دو سال خواهد بود، تصریح کرد: در بخش تحت الارضی باید حدود ۲۸۰ حلقه چاه جدید حفاری، صدها عمیات درون چاهی، تعمیری و اقدامات ترمیمی در چاه های موجود و حدود ۱۳۰ پروژه سطح الارضی هم اجرا شود.

*مهار فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید با امور توسعه مناطق تداخل ندارد

عالی پور با بیان اینکه فعالیت‌های هر یک از بخش‌های سازمان عظیم شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، به طور مستقل و هماهنگ با دیگر بخش‌ها در دست اجرا است، گفت: مدیریت‌های مختلف این شرکت همچون مدیریت مهندسی و ساختمان، مدیریت فنی، مدیریت برنامه ریزی تلفیقی ، مدیریت تولید، مدیریت تدارکات و کالا،مدیریت مالی، امور حقوقی و قراردادی و…. و همچنین شرکتهای بهره برداری پنج گانه مأموریت‌های خود را به‌طور طبیعی دنبال می‌کنند و هم‌اکنون ۵۰ دکل در حال حفاری و ۲۳ دکل در حال اجرای عمیات درون چاهی، تعمیر و اقدامات ترمیمی، اسیدکاری و… هستند و بروز برخی رویدادهای غیرمنتظره مثل فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید به طور یقین در اجرای برنامه‌های سازمان بزرگ خللی ایجاد نمی‌کند.

وی با بیان اینکه در طول ۲ ماه گذشته، اقدام های چشمگیری برای اجرای برنامه های توسعه ای، نگهداشت و افزایش تولید در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب عملیاتی شده است، یادآور شد: در همین راستا، مذاکره های قراردادی برای توسعه میادین کرنج و شادگان دنبال شده است و بر همین اساس، قرارداد طرح توسعه میدان نفتی کرنج تا یک ماه آینده و طرح توسعه میدان نفتی شادگان تا پیش از پایان امسال نهایی و امضا می شود.

*مذاکرات قراردادی کرنج تا پایان دی ماه نهایی می‎شود

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با بیان اینکه برای توسعه میدان کرنج با کنسرسیوم بین المللی پرگس (P.I.C) و شرکت مپنا مذاکره هایی دنبال شده است، بیان کرد: پس از برگزاری بیش از ۲۰ نشست کارشناسی میان اعضای کارگروه توسعه میادین هیدروکربوری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با کنسرسیوم بین المللی پرگاس (Pergas) و شرکت مپنا، این شرکت ها نتیجه مطالعات و طرح خود را با محوریت نحوه افزایش تولید، برآورد میزان سرمایه گذاری و به روز رسانی تأسیسات سطح الارضی، در مهرماه امسال در چارچوب برنامه ای رسمی به مدیران ارشد مناطق نفتخیز جنوب تحویل دادند.

عالی پور ادامه داد: پس از بررسی این طرح در مدیریت فنی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، طرح نهایی توسعه میدان کرنج که برگرفته از ۲ طرح دریافتی جدید و طرح توسعه موجود شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب است، در هفته‌های اخیر به شرکت های یادشده تحویل داده شد. خوشبختانه طرح نهایی مورد توافق شرکت های طرف مذاکره واقع شد. این شرکت ها محاسبات اقتصادی خود را بر روی طرح نهایی تحویل دادند و مذاکرات قراردادی مورد نظر در هفته های اخیر آغاز شده است و تا پیش از پایان دی ماه امسال، مذاکرات قراردادی کرنج نهایی و پس از آن قرارداد توسعه آن امضا خواهد شد.

وی همچنین با بیان اینکه مطالعات میدان شادگان هم با هدف ارائه طرح جامع توسعه میدان (MDP) از سوی ۲ شرکت روسی تات نِفت و زاروبژنِفت و شرکت های ایرانی پاساردگاد و تنکو، به پایان رسیده است، ادامه داد: شرکت پاسارگاد نتیجه مطالعات خود را در هفته جاری به شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب ارائه می کند و به زودی مذاکره های قراردادی با این شرکت های روسی و ایرانی ادامه می یابد و پس از بررسی کامل طرح های پیشنهادی آنها، مذاکرات قراردادی توسعه شادگان با شرکتی که بهترین پیشنهاد را داشته است، تا پیش از نیمه زمستان (بهمن ماه) امسال نهایی می شود.

*حجم فعالیت های مناطق نفتخیز در چند ماه گذشته در صنعت نفت بی‎سابقه است

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با تشریح حجم گسترده فعالیت های انجام شده برای تهیه طرح توسعه ۲۷ مخزن مناطق نفتخیز ، با بی سابقه خواندن فعالیت های انجام شده در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در طول سه ماه گذشته برای تهیه طرح توسعه تک تک این ۲۷ مخزن و تهیه اسناد مناقصه های مربوط، توضیح داد: بیش از هزاران صفحه اسناد مناقصه مربوط به عملیات اجرایی سطح الارضی، تحت الارضی، برآوردهای مالی و هزینه ای و… تهیه شده و هر یک از مخزن های مورد نطر برای برگزاری مناقصه آماده است.

عالی پور با بیان اینکه حجم فعالیت های انجام شده در چند ماه اخیر و نهایی سازی طرح توسعه ۲۷ مخزن در تاریخ صنعت نفت بی سابقه است، توضیح داد: این حجم کار سنگین در این بازه زمانی در سطح شرکت ملی نفت ایران نمونه ندارد و بی سابقه بوده است، به طوری که تیم اجرایی مربوط به این امور به طور میانگین روزانه ۱۲ تا ۱۶ ساعت کار می کردند.

وی با بیان اینکه در ماه جاری نیز یک تیم توانمند داخلی به عنوان مشاور حقوقی، قراردادی، مالی در کنار تیم شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب همکاری کرده است، گفت: نتیجه فعالیت های شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در باره توسعه ۲۷مخزن در چارچوب مدل جدید قراردادی عملیات محور (Job Based) و قراردادهای EPCF و EPDF در چارچوب نامه و گزارشی که به امضای مدیرعامل رسیده و برای مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و وزیر نفت و همچنین برای مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران ارسال شده است.

عالی پور با تأکید بر اینکه اقدامات یادشده، در طول هفته‌های اخیر نهایی شده و به نتیجه رسیده است، یادآور شد: افزون بر فعالیت هایی که یاد شد، در طول سه ماه گذشته، مجموعه شرکت هایی که مشتاق مشارکت و سرمایه گذاری در طرح های توسعه بالادستی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در چارچوب مدل جدید قراردادی عملیات محور (Job Based) و قراردادهای EPCF و EPDF بوده، ارزیابی شده اند.

* تایید ۴۰شرکت برای توسعه ۲۷ مخزن مناطق

وی گفت: از مجموع ۶۸ شرکتی که برای مشارکت در طرح های مناطق نفتخیز متقاضی بودند، پس از ارزیابی های دقیق فنی، مالی، سابقه اجرایی و… ۴۰ شرکت در Vendor List شرکت های تأیید صلاحیت شده شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب قرار گرفتند.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، نتیجه این بررسی ها در چارچوب نامه ای برای معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و وزیر نفت ارسال و شرکت هایی که هم اکنون برای مشارکت در پروژه های بالادستی صنعت نفت و تأمین مالی این پروژه ها، آمادگی دارند، از طرف این سازمان مشخص شدند.

 انتهای پیام/Source link

لینک مطلب : http://tsenews.com/?p=792


دیدگاه کاربران

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط .:TSENEWS:. در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال دیدگاهآخرین اخبار

ایران، طرح آمریکایی نابودی توافق اوپک را ناکام گذاشت

ایران، طرح آمریکایی نابودی توافق اوپک را ناکام گذاشت

ایران، طرح آمریکایی نابودی توافق اوپک را ناکام گذاشت

ایران، طرح آمریکایی نابودی توافق اوپک را ناکام گذاشت
ایران، طرح آمریکایی نابودی توافق اوپک را ناکام گذاشت

اختصاصی| ثبت سفارش خودرو ممنوع شد+سند

اختصاصی| ثبت سفارش خودرو ممنوع شد+سند

اختصاصی| ثبت سفارش خودرو ممنوع شد+سند

اختصاصی| ثبت سفارش خودرو ممنوع شد+سند
اختصاصی| ثبت سفارش خودرو ممنوع شد+سند

نفوذ هکرها به پمپ بنزین‎ها

نفوذ هکرها به پمپ بنزین‎ها

نفوذ هکرها به پمپ بنزین‎ها

نفوذ هکرها به پمپ بنزین‎ها
نفوذ هکرها به پمپ بنزین‎ها

واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد

واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد

واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد

واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد
واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد

قیمت خودرو امروز ۹۷/۰۴/۰۲| اچ‌سی کراس ۲٫۵میلیون تومان گران شد

قیمت خودرو امروز ۹۷/۰۴/۰۲| اچ‌سی کراس ۲٫۵میلیون تومان گران شد

قیمت خودرو امروز ۹۷/۰۴/۰۲| اچ‌سی کراس ۲٫۵میلیون تومان گران شد

قیمت خودرو امروز ۹۷/۰۴/۰۲| اچ‌سی کراس ۲٫۵میلیون تومان گران شد
قیمت خودرو امروز ۹۷/۰۴/۰۲| اچ‌سی کراس ۲٫۵میلیون تومان گران شد

تعیین نرخ شیر با کدام وزیر؟!

تعیین نرخ شیر با کدام وزیر؟!

تعیین نرخ شیر با کدام وزیر؟!

تعیین نرخ شیر با کدام وزیر؟!
تعیین نرخ شیر با کدام وزیر؟!

کدام نمایندگان مجلس زنگنه را در سفر به وین همراهی کردند؟

کدام نمایندگان مجلس زنگنه را در سفر به وین همراهی کردند؟

کدام نمایندگان مجلس زنگنه را در سفر به وین همراهی کردند؟

کدام نمایندگان مجلس زنگنه را در سفر به وین همراهی کردند؟
کدام نمایندگان مجلس زنگنه را در سفر به وین همراهی کردند؟

واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد + سند

واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد + سند

واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد + سند

واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد + سند
واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد + سند

تولید ۴ سواری متوقف شد

تولید ۴ سواری متوقف شد

تولید ۴ سواری متوقف شد

تولید ۴ سواری متوقف شد
تولید ۴ سواری متوقف شد

کشف ۳ تن شمش مس قاچاق از لابه لای پوست گوسفند

کشف ۳ تن شمش مس قاچاق از لابه لای پوست گوسفند

کشف ۳ تن شمش مس قاچاق از لابه لای پوست گوسفند

کشف ۳ تن شمش مس قاچاق از لابه لای پوست گوسفند
کشف ۳ تن شمش مس قاچاق از لابه لای پوست گوسفند

آفتی که ریشه تولید ملی را می‌خشکاند

آفتی که ریشه تولید ملی را می‌خشکاند

آفتی که ریشه تولید ملی را می‌خشکاند

آفتی که ریشه تولید ملی را می‌خشکاند
آفتی که ریشه تولید ملی را می‌خشکاند

از به توپ بسته شدن مجلس تا صدور دستور لغو اجرای سند ۲۰۳۰

از به توپ بسته شدن مجلس تا صدور دستور لغو اجرای سند ۲۰۳۰

از به توپ بسته شدن مجلس تا صدور دستور لغو اجرای سند ۲۰۳۰

از به توپ بسته شدن مجلس تا صدور دستور لغو اجرای سند ۲۰۳۰
از به توپ بسته شدن مجلس تا صدور دستور لغو اجرای سند ۲۰۳۰

واردات گندم صادراتی با وجود ممنوعیت

واردات گندم صادراتی با وجود ممنوعیت

واردات گندم صادراتی با وجود ممنوعیت

واردات گندم صادراتی با وجود ممنوعیت
واردات گندم صادراتی با وجود ممنوعیت

از «پیشنهاد خودروسازان آلمانی به ترامپ» تا «خروج بیش از ۹ میلیون دلار برای واردات آب پرتقال به کشور»

از «پیشنهاد خودروسازان آلمانی به ترامپ» تا «خروج بیش از ۹ میلیون دلار برای واردات آب پرتقال به کشور»

از «پیشنهاد خودروسازان آلمانی به ترامپ» تا «خروج بیش از ۹ میلیون دلار برای واردات آب پرتقال به کشور»

از «پیشنهاد خودروسازان آلمانی به ترامپ» تا «خروج بیش از ۹ میلیون دلار برای واردات آب پرتقال به کشور»
از «پیشنهاد خودروسازان آلمانی به ترامپ» تا «خروج بیش از ۹ میلیون دلار برای واردات آب پرتقال به کشور»

روزنامه‌های اقتصادی شنبه ۲ تیرماه ۹۷

روزنامه‌های اقتصادی شنبه ۲ تیرماه ۹۷

روزنامه‌های اقتصادی شنبه ۲ تیرماه ۹۷

روزنامه‌های اقتصادی شنبه ۲ تیرماه ۹۷
روزنامه‌های اقتصادی شنبه ۲ تیرماه ۹۷

تولید سالانه ۲ میلیون تن مرغ

تولید سالانه ۲ میلیون تن مرغ

تولید سالانه ۲ میلیون تن مرغ

تولید سالانه ۲ میلیون تن مرغ
تولید سالانه ۲ میلیون تن مرغ

شرایط همکاری برد – برد برای دو کشور فراهم است

شرایط همکاری برد – برد برای دو کشور فراهم است

شرایط همکاری برد – برد برای دو کشور فراهم است

شرایط همکاری برد – برد برای دو کشور فراهم است
شرایط همکاری برد – برد برای دو کشور فراهم است

صادرات غیرنفتی به ۱۱.۲ میلیارد دلار رسید

صادرات غیرنفتی به ۱۱.۲ میلیارد دلار رسید

صادرات غیرنفتی به ۱۱.۲ میلیارد دلار رسید

صادرات غیرنفتی به ۱۱.۲ میلیارد دلار رسید
صادرات غیرنفتی به ۱۱.۲ میلیارد دلار رسید

توافق اوپک بر افزایش تولید نفت در نشست روز جاری

توافق اوپک بر افزایش تولید نفت در نشست روز جاری

توافق اوپک بر افزایش تولید نفت در نشست روز جاری

توافق اوپک بر افزایش تولید نفت در نشست روز جاری
توافق اوپک بر افزایش تولید نفت در نشست روز جاری

اینفوگرافیک/ موج گرانی کالاها

اینفوگرافیک/ موج گرانی کالاها

اینفوگرافیک/ موج گرانی کالاها

اینفوگرافیک/ موج گرانی کالاها
اینفوگرافیک/ موج گرانی کالاها
شنیده های بازار
تبلیغات
تبلیغات