امروز جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ مصادف با Friday 20 July 2018
منو اصلی
72 بار
0 دیدگاه
ذخیره کن
ارسال کن
کپی کن
بزرگ
  
کوچک

تحلیل آخرین اطلاعات "شفا" و برآوردی از NAV سهم آماده عرضه اولیه امروز

تحلیل آخرین اطلاعات "شفا" و برآوردی از NAV سهم آماده عرضه اولیه امروز

تحلیل آخرین اطلاعات "شفا" و برآوردی از NAV سهم آماده عرضه اولیه امروز

تحلیل آخرین اطلاعات "شفا" و برآوردی از NAV سهم آماده عرضه اولیه امروز

تحلیل آخرین اطلاعات "شفا" و برآوردی از NAV سهم آماده عرضه اولیه امروز
تحلیل آخرین اطلاعات "شفا" و برآوردی از NAV سهم آماده عرضه اولیه امروز
شناسه خبر : 4872 | سرویس : بازار سرمایه چهارشنبه ۱۶ اسفند, ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۰

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امروز ۱۰ درصد سهام از سرمایه گذاری شفا دارو معادل ۱۱۷ میلیون و ۹۴۳ هزار سهم در بازار دوم معاملات بورس تهران واگذار می شود تا چهارهمین شرکت تازه وارد بازار سهام هم به جمع دیگر شرکت ها بپیوندد. در این رویداد حداکثر سهام قابل خرید "شفا" برای هر ...

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امروز ۱۰ درصد سهام از سرمایه گذاری شفا دارو معادل ۱۱۷ میلیون و ۹۴۳ هزار سهم در بازار دوم معاملات بورس تهران واگذار می شود تا چهارهمین شرکت تازه وارد بازار سهام هم به جمع دیگر شرکت ها بپیوندد.

در این رویداد حداکثر سهام قابل خرید "شفا" برای هر کد حقیقی و حقوقی ۱۵۰۰ سهم و در دامنه قیمت ۴۰۰ تا ۴۱۵ تومانی هرسهم تعیین شده است.

در این رابطه کارگزاری آبان با بررسی آخرین اطلاعات، اعلام کرد برآورد NAV هر سهم در حدود ۳،۶۸۴ ریال نسبت به قیمت حداکثری عرضه (۴،۱۵۰ ریال) ، سهم در ۱۱۳ درصد NAV عرضه خواهد شد که نسبتا قیمت بالایی برای عرضه سهم است.

تاریخچه شرکت و اطلاعات کلی

سرمایه گذاری شفادارو بصورت سهامی خاص در تاریخ ۶دیماه ۱۳۸۳ و تحت شماره ۲۳۷۵۶۱ در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسیده است. شرکت سرمایه گذاری شفادارو در قالب موضوع فعالیت اصلی خود در حال حاضر با سرمایه گذاری در شرکت های دارویی عهده دار مسئولیت نظارت و اداره بر هفت شرکت در صنعت داروسازی کشور بوده که در زمینه های مختلف تولید محصولات دارویی فعالیت می کنند.

در راستای افزایش بهره وری اقتصادی و استفاده کارآ و حداکثری از منابع و سرمایه های در اختیار، شرکت سرمایه گذاری شفادارو (سهامی خاص) در سال ۱۳۸۳ به منظور برنامه ریزی متمرکز و دستیابی به فرصت های پیش رو در صنعت و بازار دارویی کشور با سرمایه اولیه ۳ میلیارد ریال تاسیس و متعاقب آن سرمایه شرکت به مبلغ ۳۹۱ میلیارد ریال و نهایتاً در سال ۱۳۹۱ سرمایه شرکت به مبلغ ۱۱۷۹ میلیارد ریال افزایش یافته است.

به موجب مصوبه سازمان بورس اوراق بهادار شرکت سرمایه گذاری شفادارو (سهامی خاص) جزء نهادهای مالی و تحت نظارت سازمان مذکور قرار گرفته است. شرکت سرمایه گذاری شفادارو (سهامی خاص) دارای ۷ شرکت تابعه ، در صنعت دارویی کشور است.

سهامداران شرکت

جدول زیر ترکیب سهامداری شرکت را در تاریخ تهیه گزارش نشان می دهد:

مطابق جدول بالا شرکت مدیریت طرح توسعه و آینده پویا مالک اصلی شرکت است.

درامدهای عملیاتی شرکت

شرکت سرمایه گذاری شفا دارو برای سال مالی منتهی به اسفند ۹۶ حدود ۹۷۱ میلیارد ریال درامدهای عملیاتی پیش بینی کرده که با توجه به ماهیت سرمایه گذاری شرکت، این درامدها از محل سود تقسیمی شرکت های زیرمجموعه در مجمع است. از آنجایی که معمولا سال مالی شرکت های زیرمجموعه منتهی به اسفند بوده، بنابراین درامدهای شرکت در پایان سال مالی محقق می شود.

شرکت های بورسی بخش عمده ای از درامدهای شرکت را به خود اختصاص می دهند به طوری که در نمودار زیر آمده است:

همانطور که در نمودار بالا ملاحظه می شود حدود ۸۴ درصد ازدرامدهای عملیاتی شرکت در بودجه ۹۶ از قبال سود تقسیمی شرکت های بورسی است و ۱۶ درصد به شرکت های غیربورسی اختصاص دارد.

نمودار زیر ترکیب شرکت های زیرمجموعه که درامد عملیاتی شرکت سرمایه گذاری شفا دارو را تشکیل می دهند نشان داده است:

عمده درامدهای شرکت سرمایه گذاری شفا دارو از قبال ۴ شرکت زیرمجموعه می باشد که تنها یک شرکت غیر بورسی به اسم داروسازی دانا در بین آنها می باشد که در ادامه مطالب در خصوص آنها توضیحاتی ارائه خواهد شد.

داروسازی جابر ابن حیان با ۳۷ درصد بیشترین سهم از ترکیب درامدی شفا را شامل می شود. شرکت از محل سود تقسمی دجابر در پایان سال مالی درامدی بالغ بر ۳۶۴ میلیارد ریال براورد کرده است که نسبت به درامد ۴۱۰ میلیارد ریالی سال مالی قبل با افت ۱۱ درصدی همراه بوده است.

داروسازی جابر ابن حیان دارای سرمایه ای معادل ۷۵۶ میلیارد ریال می باشد که البته به تازگی از ۳۵۶ میلیارد ریال به این رقم رسیده است. شفا مالکیت ۶۰ درصدی دجابر را در اختیار دارد. دجابر برای سال مالی منتهی به اسفند ۹۶ با سرمایه ۷۵۶ میلیارد ریالی به ازای هر سهم ۲،۳۶۱ ریال سود پیش بینی کرده است که ۱،۶۰۰ ریال از آن را برای تقسیم در مجمع در نظر گرفته است.

بهای تمام شده داروسازی جابر ابن حیان برای شرکت سرمایه گذاری شفا دارو حدود ۷۶۴ میلیارد ریال می باشد به عبارتی هر سهم دجابر برای شفا حدود ۲،۳۵۶ ریال تمام شده است این در حالی است که قیمت روز دجابر حدود ۵،۰۲۷ ریال می باشد. در واقع شفا با مالکیت ۲۲۷ میلیون سهمی دجابر و ۲۲۷ میلیون سهمی حق تقدم دجابر که مجموعا دارای ارزش بازاری حدود ۲،۱۲۳ میلیارد ریال می باشند، از سرمایه گذاری در این شرکت ارزش افزوده ای بالغ بر ۱،۳۵۹ میلیارد ریال کسب نموده است.

شرکت جابر این حیان در سال ۱۳۳۹ در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید و در سال ۱۳۷۰در بازار بورس اوراق بهادار پذیرفته شد.  از محصولات شرکت می توان به ویال، قرص و کپسول، شربت و قطره، اسپری، پماد و کرم اشاره کرد.

نمودار زیر سود تقسیمی دجابر را طی سال های اخیر نشان می دهد:

با توجه شرایط حاکم بر صنعت دارویی ناشی از عدم وصول به موقع مطالبات از بخش های دولتی و تغییرات نرخ ارز و با در نظر داشتن رشد سایر هزینه ها از جمله تغییرات سالیانه حقوق و دستمزد، سود خالص پیش بینی شده سال مالی ۹۷ نیز به مانند سال ۹۶ در نظر گرفته شده است. مضافا عملکرد تولید و فروش شرکت در سال مالی ۹۷ بر مبنای تولید و فروش پروانه های ساخت فعلی با در نظر گرفتن ترکیب تولید از نظر بازار مصرف و حاشیه سود خالص هر محصول خواهد بود.

شرکت داروسازی اسوه سهمی ۳۲ درصدی در درآمدهای عملیاتی شرکت دارد. شفا از بابت سود تقسیمی داسوه حدود ۳۱۰ میلیارد ریال درامد در نظر گرفته است که نسبت به درامد ۳۹۱ میلیارد ریالی سال مالی قبل با ۲۱ درصد کاهش در نظر گرفته شده است.

سرمایه گذاری شفا مالک ۶۶ درصدی داروسازی اسوه می باشد. داسوه برای سال مالی منتهی به اسفند ۹۶ به ازای هر سهم ۳،۳۴۷ ریال سود پیش بینی کرده است که ۱،۹۰۰ ریال از آن را از بابت تقسیم در مجمع در نظر گرفته است. بهای تمام شده داسوه برای شفارا حدود ۵۷۶ میلیارد ریال تمام شده است که به عبارتی به ازای هر سهم ۱،۵۲۷ ریال می باشد. قیمت سهم در بازار ۷،۵۷۷ ریال است که ارزش بازاری ۲،۶۶۴ میلیارد ریال دارد. بنابراین شرکت سرمایه گذاری شفا از بابت سرمایه گذاری در داسوه حدود ۲،۰۸۸ میلیارد ریال ارزش افزوده کسب کرده است.

شرکت داروسازی اسوه در سال ۱۳۴۵ در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است و در سال ۱۳۷۲ نیز در بازار سهام پذیرفته شده است.  شرکت به تولید محصولاتی از قبیل آمپول، قرص، کپسول و سرنگ فعالیت دارد.

نمودار زیر سود تقسیمی شرکت طی سال های اخیر را نشان می دهد:

سود خالص پیش بینی شده سال مالی ۹۷ نیز به مانند سال ۹۶ در نظر گرفته شده است. مضافا عملکرد تولید و فروش شرکت در سال مالی ۹۷ بر مبنای تولید و فروش پروانه های ساخت فعلی با در نظر گرفتن ترکیب تولید از نظر بازار مصرف و حاشیه سود خالص هر محصول خواهد بود.

داروسازی دانا تنها شرکت غیر بورسی از زیرمجموعه های شرکت سرمایه گذاری شفا است که بخش مهمی از درامدهای شفارا هم تشکیل می دهد. شفا از بابت سود تقسیمی داروسازی دانا حدود ۱۵۳ میلیارد ریال درامد پیش بینی کرده که نسبت به ۱۹۷ میلیارد ریال سال مالی قبل با کاهش ۲۲ درصدی همراه شده است.

شفا مالکیت ۲۹ درصدی شرکت داروسازی دانا با سرمایه ۴۰۰ میلیارد ریال را به عهده دارد که حدود ۱۱۶ میلیون سهم می باشد. در امد هر سهم داروسازی دانا برای سال مالی منتهی به اسفند ۹۶ مبلغ ۱،۸۴۵ ریال می باشد که ۱،۳۲۰ ریال از آن را از بابت سود تقسیمی در نظر گرفته است.  بهای تمام شده داروسازی دانا برای سرمایه گذاری شفا دارو حدود ۳۲۶ میلیارد ریال می باشد که ارزش روز این شرکت را به دلیل غیربورسی بودن آن نمی توان به درستی تخمین زد.

شرکت داروسازی دانا در شش ماهه نخست سال مالی قبل با سرمایه ۴۰۰ میلیارد ریالی به ازای هر سهم ۱،۱۵۰ ریال سود محقق کرده است که در پایان سال مالی آن را به ۲،۰۵۹ ریال به ازای هر سهم رسانده است.  شرکت در شش ماهه نخست سال جاری نیز موفق به تحقق سود ۹۱۶ ریالی شده است که اگر به مانند سال قبلی پوشش دهد به سود ۱،۶۴۰ ریالی خواهد رسید.

بهای تمام شده هر سهم داروسازی دانا برای سرمایه گذاری شفا دارو ۲،۸۰۸ ریال است که ارزش روز آن با اعمال p/e تخمینی ۵ حدود ۹۵۰ میلیارد ریال (۳۲۰۰ ریال به ازای هر سهم) تخمین زده می شود. بنابراین سرمایه گذاری شفا دارو از بابت سرمایه گذاری در داروسازی دانا بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال ارزش افزوده کسب کرده است.

جدول زیر ظرفیت تولیدی شرکت های زیرمجموعه سرمایه گذاری شفا را نشان می دهد:

با توجه به جدول بالا می توان گفت شرکت های زیرمجموعه زیر ظرفیت اسمی کار می کنند که از دلایل آن می توان به مشکل تامین مواد اولیه اشاره کرد.

  • ترازنامه

جدول زیر ترازنامه شرکت را نشان می دهد(ارقام به میلیون ریال)

مجموع دارایی های شرکت در پایان نه ماهه ۹۶ حدود ۴،۵۷۷ میلیارد ریال بوده است که ۳ درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است. حدود ۶۴ درصد از مجموع دارایی های شرکت به دارایی های جاری اختصاص دارد که موجودی نقد و دریافتنی های تجاری بیشترین سهم از آن را به خود اختصاص می دهند. دریافتنی های تجاری اغلب از شرکت پخش رازی می باشد که از زیرمجموعه های شرکت می باشد.
 
مجموع بدهی های شرکت در پایان نه ماهه ۲،۸۵۳ میلیارد ریال بوده است که تماما به بدهی های جاری اختصاص دارد. سود سهام پرداختنی به مبلغ ۲،۸۱۶ میلیارد ریال بدهی های شرکت را تشکیل می دهد.
  • سود و زیان

شرکت سرمایه گذاری شفا برای سال مالی منتهی به اسفند ۹۶ با سرمایه ۱،۱۷۹ میلیارد ریال به ازای هر سهم ۷۷۵ ریال سود پیش بینی کرده است که نسبت به سود ۹۶۹ ریالی سال مالی قبل با ۲۰ درصد کاهش همراه بوده است. روند سودسازی شرکت طی سال های اخیر همواره رو به رشد بوده است اما در سال مالی ۹۶ به دلیل مشکلات موجود در وصول مطالبات از بیمارستان ها با کاهش همراه بوده است.

نسبت های مالی

جدول زیر نسبت های مالی شرکت را طی سال های اخیر نشان می دهد:

بازده دارایی ها و حقوق صاحبان سهام شرکت در محدوده های مناسب و مطلوبی می باشد به طوری که حقوق صاحبان سهام طی سال های گذشته به طور مستمر رو به رشد بوده است که ناشی از افزایش سود خالص شرکت در این سال ها است.

نسبت جاری شرکت در چند سال اخیر کاهش یافته است و از ۳٫۴۹ در سال ۹۲ به ۱٫۵۳ در سال ۹۵ رسیده است و با وجود کاهشی بودن نسبت جاری، اما میزان ۱٫۵۳ نیز برای آن مطلوب می باشد و موجب انعطاف پذیری شرکت در شرایط پیش بینی نشده می گردد.

جدول زیر nav هر سهم شرکت را نشان می دهد(ارقام به میلیون ریال):

قیمت سهم را ۴۱۵۰ ریال در نظر گرفتیم که سقف قیمتی در اطلاعیه عرضه است.

نتیجه گیری

شرکت های دارویی طی سال های اخیر وضعیت مطلوبی ندارند و با وجود تحریم های شکل گرفته که موجب ایجاد موانع در تامین مواد اولیه شده و در کنار افزایش مطالبات از بیمارستان ها، موجب شرایط نه چندان مطلوب این شرکت ها شده است.

سرمایه گذاری شفا نیز با وجود زیرمجموعه های دارویی مناسب اما از کلیت حاکم بر شرکت های دارویی مستثنی نیست. تنها زیرمجموعه غیر بورسی شرکت داروسازی دانا است که ظرفیت های خوبی نیز دارد.

با در نظر گرفتن P/E حدود ۵ برای این شرکت ارزش آن بروز شده است. با این حساب NAV سهم حدود ۳،۶۸۴ ریال می شود که نسبت به قیمت حداکثری عرضه (۴،۱۵۰ ریال) ، سهم در ۱۱۳ درصد NAV عرضه خواهد شد که نسبتا قیمت بالایی برای عرضه سهم است.

با در نظر گرفتن سقف قیمتی و سود پیش بینی ۷۷۵ ریالی، سهم با P/E حدود ۵٫۳ عرضه خواهد شد.

انتهای پیام

لینک مطلب : http://tsenews.com/?p=4872


مطالب مرتبط با مطلب
دیدگاه کاربران

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط .:TSENEWS:. در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال دیدگاهآخرین اخبار

سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون یورویی ویتول در انرژی‌های پاک

سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون یورویی ویتول در انرژی‌های پاک

سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون یورویی ویتول در انرژی‌های پاک

سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون یورویی ویتول در انرژی‌های پاک
سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون یورویی ویتول در انرژی‌های پاک

قیمت خودرو ساینا در بازار + جدول

قیمت خودرو ساینا در بازار + جدول

قیمت خودرو ساینا در بازار + جدول

قیمت خودرو ساینا در بازار + جدول
قیمت خودرو ساینا در بازار + جدول

پرهیز از وصله کردن مشکلات اقتصادی

پرهیز از وصله کردن مشکلات اقتصادی

پرهیز از وصله کردن مشکلات اقتصادی

پرهیز از وصله کردن مشکلات اقتصادی
پرهیز از وصله کردن مشکلات اقتصادی

بازداشت بالاترین مقام دولتی مرتبط با ثبت سفارش‌های جعلی ۶۴۸۱ خودرو

بازداشت بالاترین مقام دولتی مرتبط با ثبت سفارش‌های جعلی ۶۴۸۱ خودرو

بازداشت بالاترین مقام دولتی مرتبط با ثبت سفارش‌های جعلی ۶۴۸۱ خودرو

بازداشت بالاترین مقام دولتی مرتبط با ثبت سفارش‌های جعلی ۶۴۸۱ خودرو
بازداشت بالاترین مقام دولتی مرتبط با ثبت سفارش‌های جعلی ۶۴۸۱ خودرو

بی توجهی ۳ روزه به هدررفت آب تهران در اوج کم‎آبی + فیلم

بی توجهی ۳ روزه به هدررفت آب تهران در اوج کم‎آبی + فیلم

بی توجهی ۳ روزه به هدررفت آب تهران در اوج کم‎آبی + فیلم

بی توجهی ۳ روزه به هدررفت آب تهران در اوج کم‎آبی + فیلم
بی توجهی ۳ روزه به هدررفت آب تهران در اوج کم‎آبی + فیلم

تمدید مهلت ثبت‌سفارش بدون انتقال ارز

تمدید مهلت ثبت‌سفارش بدون انتقال ارز

تمدید مهلت ثبت‌سفارش بدون انتقال ارز

تمدید مهلت ثبت‌سفارش بدون انتقال ارز
تمدید مهلت ثبت‌سفارش بدون انتقال ارز

ارزیابی ۸ ماه اجرای طرح اشتغال روستایی؛ نه وامی دادند نه شغلی ایجاد شد

ارزیابی ۸ ماه اجرای طرح اشتغال روستایی؛ نه وامی دادند نه شغلی ایجاد شد

ارزیابی ۸ ماه اجرای طرح اشتغال روستایی؛ نه وامی دادند نه شغلی ایجاد شد

ارزیابی ۸ ماه اجرای طرح اشتغال روستایی؛ نه وامی دادند نه شغلی ایجاد شد
ارزیابی ۸ ماه اجرای طرح اشتغال روستایی؛ نه وامی دادند نه شغلی ایجاد شد

تقویت شبکه فروش بیمه سرمد

تقویت شبکه فروش بیمه سرمد

تقویت شبکه فروش بیمه سرمد

تقویت شبکه فروش بیمه سرمد
تقویت شبکه فروش بیمه سرمد

«بیکارِ بی‌پولی که میلیونر شد» ــ ۲|یوروهای ۱۸ هزار گردشگرخارجی در جیب یک روستایی بی‎سواد+فیلم

«بیکارِ بی‌پولی که میلیونر شد» ــ ۲|یوروهای ۱۸ هزار گردشگرخارجی در جیب یک روستایی بی‎سواد+فیلم

«بیکارِ بی‌پولی که میلیونر شد» ــ ۲|یوروهای ۱۸ هزار گردشگرخارجی در جیب یک روستایی بی‎سواد+فیلم

«بیکارِ بی‌پولی که میلیونر شد» ــ ۲|یوروهای ۱۸ هزار گردشگرخارجی در جیب یک روستایی بی‎سواد+فیلم
«بیکارِ بی‌پولی که میلیونر شد» ــ ۲|یوروهای ۱۸ هزار گردشگرخارجی در جیب یک روستایی بی‎سواد+فیلم

از «کاهش پایبندی به توافق نفتی اوپک و غیراوپک» تا «جدیدترین تصمیم گمرک برای واردات گوشی از سوی مسافران»

از «کاهش پایبندی به توافق نفتی اوپک و غیراوپک» تا «جدیدترین تصمیم گمرک برای واردات گوشی از سوی مسافران»

از «کاهش پایبندی به توافق نفتی اوپک و غیراوپک» تا «جدیدترین تصمیم گمرک برای واردات گوشی از سوی مسافران»

از «کاهش پایبندی به توافق نفتی اوپک و غیراوپک» تا «جدیدترین تصمیم گمرک برای واردات گوشی از سوی مسافران»
از «کاهش پایبندی به توافق نفتی اوپک و غیراوپک» تا «جدیدترین تصمیم گمرک برای واردات گوشی از سوی مسافران»

از ورود دبیرکل سندیکای کارگری به ایران تا بازداشت مدیرعامل معزول بانک ملت توسط اطلاعات سپاه

از ورود دبیرکل سندیکای کارگری به ایران تا بازداشت مدیرعامل معزول بانک ملت توسط اطلاعات سپاه

از ورود دبیرکل سندیکای کارگری به ایران تا بازداشت مدیرعامل معزول بانک ملت توسط اطلاعات سپاه

از ورود دبیرکل سندیکای کارگری به ایران تا بازداشت مدیرعامل معزول بانک ملت توسط اطلاعات سپاه
از ورود دبیرکل سندیکای کارگری به ایران تا بازداشت مدیرعامل معزول بانک ملت توسط اطلاعات سپاه

استقرار سامانه گمرک در مناطق آزاد نهایی شد+سند

استقرار سامانه گمرک در مناطق آزاد نهایی شد+سند

استقرار سامانه گمرک در مناطق آزاد نهایی شد+سند

استقرار سامانه گمرک در مناطق آزاد نهایی شد+سند
استقرار سامانه گمرک در مناطق آزاد نهایی شد+سند

کشف یک میلیون تن ضایعات قاچاقی در چین

کشف یک میلیون تن ضایعات قاچاقی در چین

کشف یک میلیون تن ضایعات قاچاقی در چین

کشف یک میلیون تن ضایعات قاچاقی در چین
کشف یک میلیون تن ضایعات قاچاقی در چین

گزارش تسنیم|گرانفروشی۹۰۰ تومانی شیر+تصاویر

گزارش تسنیم|گرانفروشی۹۰۰ تومانی شیر+تصاویر

گزارش تسنیم|گرانفروشی۹۰۰ تومانی شیر+تصاویر

گزارش تسنیم|گرانفروشی۹۰۰ تومانی شیر+تصاویر
گزارش تسنیم|گرانفروشی۹۰۰ تومانی شیر+تصاویر

پایبندی به توافق نفتی اوپک و غیراوپک کاهش یافت

پایبندی به توافق نفتی اوپک و غیراوپک کاهش یافت

پایبندی به توافق نفتی اوپک و غیراوپک کاهش یافت

پایبندی به توافق نفتی اوپک و غیراوپک کاهش یافت
پایبندی به توافق نفتی اوپک و غیراوپک کاهش یافت

جزییات عملکرد خرید تضمینی گندم/ با اعتبار ۷۳۰۰ میلیارد تومانی، نصف پیش بینی سال جاری محقق شد

جزییات عملکرد خرید تضمینی گندم/ با اعتبار ۷۳۰۰ میلیارد تومانی، نصف پیش بینی سال جاری محقق شد

جزییات عملکرد خرید تضمینی گندم/ با اعتبار ۷۳۰۰ میلیارد تومانی، نصف پیش بینی سال جاری محقق شد

جزییات عملکرد خرید تضمینی گندم/ با اعتبار ۷۳۰۰ میلیارد تومانی، نصف پیش بینی سال جاری محقق شد
جزییات عملکرد خرید تضمینی گندم/ با اعتبار ۷۳۰۰ میلیارد تومانی، نصف پیش بینی سال جاری محقق شد

بوئینگ ۱۸ میلیارد دلار تیتانیوم از روسیه خریداری می‌کند

بوئینگ ۱۸ میلیارد دلار تیتانیوم از روسیه خریداری می‌کند

بوئینگ ۱۸ میلیارد دلار تیتانیوم از روسیه خریداری می‌کند

بوئینگ ۱۸ میلیارد دلار تیتانیوم از روسیه خریداری می‌کند
بوئینگ ۱۸ میلیارد دلار تیتانیوم از روسیه خریداری می‌کند

وزش باد شدید در شمال‌شرق و شرق کشور‌

وزش باد شدید در شمال‌شرق و شرق کشور‌

وزش باد شدید در شمال‌شرق و شرق کشور‌

وزش باد شدید در شمال‌شرق و شرق کشور‌
وزش باد شدید در شمال‌شرق و شرق کشور‌

جهش ۱۲۳ هزار تومانی سکه برای ورود به کانال ۳ میلیون تومانی پس از ۱۷ روز

جهش ۱۲۳ هزار تومانی سکه برای ورود به کانال ۳ میلیون تومانی پس از ۱۷ روز

جهش ۱۲۳ هزار تومانی سکه برای ورود به کانال ۳ میلیون تومانی پس از ۱۷ روز

جهش ۱۲۳ هزار تومانی سکه برای ورود به کانال ۳ میلیون تومانی پس از ۱۷ روز
جهش ۱۲۳ هزار تومانی سکه برای ورود به کانال ۳ میلیون تومانی پس از ۱۷ روز

حمله به پالایشگاه آرامکو در ریاض

حمله به پالایشگاه آرامکو در ریاض

حمله به پالایشگاه آرامکو در ریاض

حمله به پالایشگاه آرامکو در ریاض
حمله به پالایشگاه آرامکو در ریاض
شنیده های بازار
تبلیغات
تبلیغات